Zacny Park Zdrojowy w Nałęczowie

Park Zdrojowy Nałęczowa to miejsce, w którym znajduje się najwięcej obiektów architektonicznych miasta. Część bazy noclegowej, z której najchętniej właśnie korzystają urlopowicze oczywiście, prócz takich miejsc jak uzdrowiska i sanatoria. Sam park został założony przez Stanisława Małachowskiego w XVIII wieku. Rozrastał się dynamicznie, jednak bez jakiejś ogromnej prędkości, to pozwoliło na ukorzenienie się największych atutów tego miejsca, tak aby nikt nie mógł ich kwestionować.

W Nałęczowie mamy największe uzdrowiska i sanatoria, jednak warto wiedzieć, że część miejsc noclegowych Nałęczowa dla turystów znajduje się właśnie w pobliżu sławnego parku i warto byłoby z nich skorzystać – są to małe hotele i pensjonaty. Czy jednak park może skrywać przed nami jakąś tajemnicę? Czy w dobie Internetu i nadmiaru informacji o miastach możemy liczyć po przyjeździe na jakiś element zaskoczenia?

Park dzieli się na dwie części. W środku znajduje się punkt odniesienia w postaci rzeki Bystra, która uchodzi do jednego ze stawów. Jednym z największych walorów Parku Zdrojowego jest przede wszystkim piękny widok i świeże powietrze, obecne z resztą w całym Nałęczowie. Jednak są też mniej rzucające się w oczy, a raczej słabiej rozdmuchane informacje o tych atrakcjach, zdecydowanie niszowe. Ich walory kierowane są szczególnie do konesera i spostrzegawczego obserwatora natury. Mowa tu o 200-letnich drzewostanach – największej atrakcja zieleńca, jeżeli nie całego miasta. Znajdują się tu gatunki drzew iglastych, jednak można również spotkać okazy pochodzące z zachodniej części Europy, a także Ameryki.

Sam park ma ponad 200-u hektarową powierzchnię, a na niej rozciągają się przeróżne gatunki roślinności i drzew takich jak kasztanowce, orzechy chińskie, sosny i dęby. Może te rodzaje nie wywołują jakiegoś specjalnego podziwu, jednak kiedy dodamy do tego inne rzadkie typy takie jak np. katalpachy to teren zyskuje w naszych oczach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>