Unieście – magia morza

Unieście jest popularnym punktem niemal każdej wycieczki w rejony Morza Bałtyckiego. Miejscowość położona w województwie zachodniopomorskim, na mierzei pomiędzy morzem a malowniczym Jeziorem Jamno, przyciąga coraz to większą liczbę ciekawych świata turystów. Nic dziwnego, klimat jaki tu panuje sprawia, że każdy, kto tu trafi chętnie wróci tutaj za rok. Warto wspomnieć o ważnej kwestii, jaką są noclegi. Unieście ma w swoim posiadaniu odpowiednie noclegi dla turystów, warto też pamiętać o bliskości innych nadmorskich kurortów, również oferujących zakwaterowanie.

Największą atrakcją Unieścia jest przystań rybacka, w której możemy podziwiać ciężką pracę "morskich ludzi". Tutaj cumują i stąd wypływają łodzie i kutry. Warto zabrać ze sobą również dzieci, bowiem widok pięknych łodzi i pracujących mężczyzn zrobi na nich ogromne wrażenie i będzie miało również wymiar edukacyjny. Obok portu znajduje się molo, miejsce idealne na długie spacery. Pełni ono jednocześnie funkcję cumy, tutaj bowiem przybijają pasażerskie statki, robiące ogromne wrażenie.

W Unieściu są też inne obiekty, warte zobaczenia. Jednym z nich jest piękna drewniana figurka Maryi Tronującej, wzorowana na tej z klasztoru Montserrat w górach Katalonii. Znajduje się w kościele p. w. Matki Bożej Gwiazdy Morza, przyciągając tu wielu odwiedzających każdego dnia. Jednym z najbardziej malowniczych i najczęściej odwiedzanych miejsc jest Kanał Jamneński. Miasto leży bowiem nad Morzem Bałtyckim, a jednocześnie nad Jeziorem Jamno, stwarzając idealne warunki zarówno dla miłośników sportów wodnych, zażywania morskich kąpieli, żeglarstwa, jak i wędkarstwa. Piaszczyste plaże przyciągają tu wielu turystów, od paru lat istnieje tu nawet plaża naturystów, ciesząca się zadziwiająco sporym zainteresowaniem.

Jezioro Jamno skrywa w sobie wiele tajemnic. Jedną z nich jest legenda, mówiąca o istnieniu korytarzy podziemnych, które przysypane piaskiem, prowadzą z dawnych obszarów wojskowych aż do centrum miejscowości. Nie wiadomo, czy jest to prawdą, pewne natomiast jest to, że owiane jest tajemnicą, co dodaje mu jeszcze większej atrakcyjności.

Jedna myśl na temat “Unieście – magia morza”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>