Pełne atrakcji Karkonosze zapraszają

Karkonosze to pasmo górskie w Sudetach, gdzie znajdziemy takie ciekawe szczyty, jak Kopa, Mały Szyszak, Wielki Szyszak i oczywiście Śnieżka oraz Szrenica. Oprócz tego czekają na nas inne, liczne atrakcje turystyczne, zarówno na szlakach górskich, jak i w tutejszych miastach i miasteczkach. Karkonosze są także doskonałym miejscem na uprawianie sportu i to nie tylko zimą, ale i przez cały rok.

W Szklarskiej Porębie warto zobaczyć Leśną Hutę. Miasto przez lata słynęło z hutnictwa szkła, a teraz można zobaczyć na własne oczy, jak tworzy się szklane przedmioty. Pokazy organizowane są każdego dnia. W mieście warto też zwrócić uwagę na liczne zabytki, na przykład na dom Carla i Gerharta Hauptmannów. Jest to XIX-wieczny budynek, gdzie obecnie znajduje się siedziba Muzeum Karkonoskiego. Innym zabytkiem jest kościół Niepokalanego Serca Maryi.

W Kowarach znajduje się piękny ratusz, pochodzący z 1789 roku, który przeszedł później jeszcze różne remonty. Najstarszym zabytkiem w mieście jest jednak kościół Najświętszej Marii Panny, który znajduje się przy deptaku. Dalej od centrum znajdziemy także piękną kaplicę świętej Anny, odbudowaną całkowicie w 1772 roku. Stąd rozciąga się piękny widok na okolicę.

Niedaleko Kowar znajdziemy także ruiny zamku w Kostrzycy. Budowla powstała w 1790 roku dla pruskiego ministra. W okolicach znajdziemy też miejsca, gdzie możemy dowiedzieć się czegoś więcej o tutejszych okolicach. W Szklarskiej Porębie zlokalizowane jest Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Jest to nowoczesna placówka, gdzie wiele ekspozycji posiada multimedialne elementy. W Kowarach też jednak znajdziemy coś ciekawego. Działa tu Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, a chyba największą atrakcją są Sztolnie Kowary, gdzie po dawnych górniczych korytarzach oprowadzi nas przewodnik.

W Karkonoszach znajdziemy też inne atrakcje. Wodospad Szklarki czy Wodospad Kamieńczyka, zapora na Łomnicy, Zamek Chojnik czy Zakręt Śmierci – to tylko niektóre z nich. Niezależnie, gdzie się wybierzemy i w jaki sposób będziemy spędzać wolny czas, możemy prawie w każdej miejscowości tego regionu znaleźć odpowiednie dla siebie noclegi [sprawdź ➨ meteor-turystyka.pl]. Karkonosze posiadają doskonałą bazę noclegową, przygotowaną do przyjmowania wielu turystów przez cały rok. Znajdziemy tu miejsca zarówno w gospodarstwach agroturystycznych, jak i luksusowych hotelach.

Jedna myśl na temat “Pełne atrakcji Karkonosze zapraszają”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>