Ośrodki narciarskie w Wiśle

Wisła to niewątpliwie jedna z piękniejszych polskich miejscowości, tętniąca życiem zarówno latem, jak i zimą. Każdego roku przyjeżdża tu wielu turystów, którzy pragną nie tylko podziwiać tutejsze zapierające dech w piersiach krajobrazy, ale również spędzić aktywnie czas na tutejszych górskich stokach.

Do Wisły warto się wybrać najlepiej w tygodniu (zobacz: https://meteor-turystyka.pl/noclegi,wisla,0.html), gdyż w weekend przyjeżdża tak wielu turystów, że na ulicach robi się bardzo tłoczno. Planując nieco dłuższy pobyt, warto wcześniej zorientować się, jak wygląda tutejsza baza noclegowa, ponieważ znalezienie wolnego pokoju zarówno latem, jak i zimą może być dosyć trudne. Jeśli chodzi o noclegi, to w mieście tym znajdują się liczne ośrodki wypoczynkowe, hotele (w tym słynny Hotel Gołębiewski), pensjonaty, a także gospodarstwa agroturystyczne.

Największa liczba turystów przyjeżdża do Wisły szczególnie zimą, ponieważ znajduje się tutaj wiele ośrodków narciarskich i to dosyć dobrze wyposażonych. Pierwszym miejscem, do którego warto się wybrać, jest Ośrodek Narciarski Stożek, w którym przez cały rok funkcjonuje wyciąg krzesełkowy, a na narciarzy czeka tutaj wiele tras zróżnicowanych pod względem trudności, dzięki czemu każda osoba z pewnością znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie. Osoby, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z narciarstwem, mogą wybrać się do tutejszej szkoły, aby się nieco podszkolić.

Kolejnym ośrodkiem jest Stacja Narciarska Soszów, oferująca zarówno wyciąg krzesełkowy, jak i kilka wyciągów orczykowych. Narciarze mogą tutaj skorzystać z aż z 6 tras, które są naśnieżane oraz oświetlone.

Wybierając się do Malinki warto odwiedzić Stację Narciarską Cieńków, która oferuje 3 wyciągi narciarskie, wokół których znajduje się wiele bardzo ciekawy tras. W pobliżu zostało uruchomione Przedszkole Narciarskie, w ramach którego dzieci mogą skorzystać z wyciągu taśmowego, specjalnej trasy, a także karuzeli. Oprócz tego znajduje się tutaj również Snow Park, narciarskie szkółki oraz wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

Jak widać, w Wiśle znajduje się wiele ośrodków narciarskich, które zimą są oblegane przez tłumy turystów. Każdego roku organizowane są tutaj zawody przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. W Wiśle-Malince znajduje się ponadto skocznia narciarska, na której organizowane są również zawody w skokach narciarskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>