Ośrodki kultury w Zamościu

Każdy zdaje sobie sprawę, że przyjazd do Zamościa wiąże się z doznaniami kulturalnymi. Co więc kryje przed nami zamojska kultura i co jest nam w stanie zaoferować?

Jak w każdym mieście znajduje się tu kilka ośrodków kultury (https://pl.wikipedia.org/wiki/Instytucja_kultury) – muzea, domy kultury, kina, biblioteki oraz galerie. Każdy, kto spędza urlop w hotelu lub noclegu Zamościa twierdząc, że nie ma tu nic ciekawego, nie ma nawet ułamka racji. Wystarczy się odrobinę otworzyć. Czołowym i filarowym wręcz ośrodkiem zamojskiej kultury jest Zamojski Dom Kultury, który oferuje wiele usług i prezentuje działalność w różnorodnych formach sztuki i kultury na wielu płaszczyznach. Jest tu również dom kultury dla młodzieży – Dom im. Kornela Makuszyńskiego – oferuje poziom edukacyjny i zabawę dla młodzieży i dzieci. Możemy również zajrzeć do Okrąglaka – osiedlowego domu kultury. Nawet przy jednostce wojskowej działa Klub Garnizonowy – w końcu każdy ma prawo do korzystania z kultury i sztuki oraz różnych form artystycznego przekazu.

Bardzo ważnym ogniwem w niekończącym się łańcuchu zamojskiej kultury są muzea. Jednym z najważniejszych muzeów jest Muzeum Zamojskie, które zlokalizowane jest w dawnych ormiańskich kamienicach – znajduje się niedaleko głównego rynku i ratusza. Jest podzielone na kilka oddziałów. Znajduje się tu sprzęt wojskowy i militarny. Z drugiej strony mamy zupełnie odmienny stan – Muzeum Sakralne Katedry Zamojskiej. Zamość ma również Muzeum Martyrologii Rotunda, które jest jednym z niewielu w Polsce.

Zamość jako miejsce wypoczynku na pewno nikogo nie rozczaruje. Szeroka baza noclegowa przyjmuje rokrocznie masy turystów chcących zobaczyć to piękne miasto (www.meteor-turystyka.pl/noclegi,zamosc,0.html). Rezerwacji noclegów można dokonać przez internet. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło: "noclegi Zamość", a otrzymamy wiele ofert proponowanych przez tutejsze hotele, hostele, pensjonaty czy kwatery prywatne. Szeroki wachlarz możliwości noclegowych sprawia, że każdy znajdzie tu odpowiednie dla siebie miejsce do spania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>