Niezwykłe miasto: Czaplinek

Czaplinek to miasto znajdujące się w północno-zachodniej Polsce, między jeziorami Czaplino i Drawsko cieszy się dzisiaj coraz większą popularnością. Co roku przyjeżdża tu coraz więcej turystów pragnących odpocząć od hałasu i zgiełku wielkiego miasta i odpocząć na łonie prawdziwej przyrody. Co tak jest takiego szczególnego w tym miejscu? Przede wszystkim należy wspomnieć, że Czaplinek posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę noclegową. Znajdziemy tutaj zarówno miejsca campingowe, pola namiotowe jak i pokoje w pensjonatach. Ponadto istnieje możliwość nieraz wykupienia posiłków u gospodarzy. W kwestii pożywienia możemy także stołować się w jednej z wielu restauracji albo gotować sami- w Czaplinku nie brakuje dobrze wyposażonych sklepów spożywczych, w których możemy kupić wszystkie interesujące nas produkty. Ponadto Czaplinek oferuje swoim turystom moc atrakcji! Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście żeglarstwo. Jeśli nie próbowaliśmy do tej pory tego sportu to warto zapisać się na kurs żeglarstwa- to może być początek wspaniałej pasji!

Oprócz tego w Czaplinku możemy spróbować swoich sił w windsurfingu. Oczywiście można także wypożyczyć wszelki sprzęt pływający jak kajaki czy łódki i po prostu ruszyć na eksplorację jezior np. Drawsko- słynącego ze swojej urody. To jednak nie są jedyne sporty, jakie możemy uprawiać, będąc w Czaplinku. Miasteczko to także raj dla wędkarzy – warto do wakacyjnych przeżyć dodać złowienie królowej tych wód, czyli sielawy. Ponadto można oczywiście także pływać wpław w wyznaczonych do tego celu miejscach. A co jest prawdziwym zaskoczeniem w Czaplinku możemy nawet nauczyć się nurkować! Co więcej na wyznaczonych ścieżkach przyrodniczych oraz wielu innych dróżkach, można również odbywać wycieczki piesze i rowerowe. W pobliskich stadninach można również spróbować jazdy konnej. Czaplinek to jednakże nie tylko świetne miejsce do uprawiania aktywności fizycznej. Możemy tutaj również wybrać się na rejs stateczkiem spacerowym po jeziorze Drawsko. Podczas niego odpoczniemy i w sposób bierny możemy podziwiać piękno tutejszej przyrody. Warto także wybrać się na ornitologiczną wycieczkę- to miejsce to prawdziwe siedlisko przeróżnych gatunków ptaków! Warto także pamiętać, że Czaplinek ma również swoje zabytki. Wymienić tutaj można przede wszystkim kościoły, Izbę Muzealną, dzwonnicę. Ponadto w okolicy znajdziemy tu również moc atrakcji jak chociażby kuźnie ceramiczne, młyn, zamki i wiele, wiele innych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>