Mini zoo w Jantarze

Co roku do Jantaru przyjeżdżają na wakacje nad Bałtykiem całe rodziny. W tej pięknie położonej żmudzkiej wiosce wszyscy mogą ciekawie i miło spędzić czas, ponieważ każdy znajdzie tu dla siebie atrakcje odpowiadające jego zainteresowaniom. Gości wabi nie tylko niezła baza noclegowa, ale i cała infrastruktura rozrywkowa i wypoczynkowa (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,jantar,0.html). Starsi skuszą się na uprawianie sportów wodnych i zwiedzanie muzeów, natomiast dzieciom szczególnie przypadną do gustu sposoby spędzania czasu na zabawie ze zwierzętami.

Sporą popularnością cieszy się wśród gości jantarskie mini zoo. W placówce na terenie ogrodów znajduje się niezwykła ptaszarnia, w której zwiedzający mogą zobaczyć bażanty, emu, gęsi, kury ciekawych egzotycznych gatunków i strusie afrykańskie. Największą atrakcję stanowią tu przepiękne pawie, wśród których żyją także zupełnie białe egzemplarze tych ptaków. Na łąkach okalających staw podejrzeć można indyki, kaczki, łabędzie czarne i czarnoszyje, a także oryginalne żurawie koroniaste. Przy zakupie biletu goście dostaną także marchewkę, którą można nakarmić jedno z tutejszych zwierzątek. Mieszkańcy zoo zostali starannie oswojeni i przygotowani do interakcji z dziećmi. Kontakt z łagodnymi zwierzakami pozostawi po sobie niezwykłe wspomnienia, które warto także uwiecznić na zdjęciach. W głównej części obiektu na wybiegach znajdują się między innymi alpaki, daniele i guanako, króliki, lamy, osiołki, kozy syryjskie i pigmejki, kózki karłowate, owce wrzosówki a także wielbłądy i wietnamskie świnki. Zwierzęta, zarówno te swojskie, jak i gatunki egzotyczne z różnych stron świata dobrano tak, aby znakomicie się czuły w polskim klimacie. Widać, że podejście placówki znakomicie się sprawdza, ponieważ mieszkańcy chętnie się rozmnażają. Oprócz interakcji ze zwierzakami, po podjęciu jakże trudnej decyzji o tym, kogo nakarmić marchewką, goście mogą poznać obyczaje i nawyki mieszkańców zoo i dowiedzieć się wielu ciekawostek o ich preferencjach i naturalnym środowisku, a także zasadach hodowli w zagrodzie.

Dla rodzin, które tu wykupiły sobie noclegi, Jantar oferuje wiele atrakcji w samej wiosce. Tak dorośli jak i dzieciaki bardzo chętnie odwiedzą tutejsze mini zoo i spędzą czas na głaskaniu zwierzątek, podkarmianiu ich marchewką i poznawaniu ich zwyczajów. Z pewnością warto zajrzeć do tej placówki podczas pobytu w okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>