Łeba – sposób na udane wakacje z dinozaurami w tle

Moda na zagraniczne wakacje nie dotyka wszystkich. W Polsce są liczni zwolennicy przebywania na polskim wybrzeżu – Bałtyk otwiera przed nimi swoje bramy i gwarantuje liczne atrakcje. Niektóre z nadmorskich miejscowości są bardzo popularne i wymagają od turystów wiedzy o tym, że nie będą odpowiednie dla poszukiwaczy letnisk kameralnych. Jedną z kultowych miejscowości jest Łeba, która swego czasu zasłynęła z pięknej plaży i ruchomych wydm, a obecnie zgromadziła w sobie wiele innych atrakcji, które przyciągają jeszcze więcej turystów z całej Polski.

Lokalna baza noclegowa

Wejście w świat udanych wakacji możemy sobie zorganizować korzystając z wyszukiwarki Meteor. Ceny pobytu są uzależnione od warunków pobytu – oczywiste jest, że wysoki standard wakacji będzie drogi, a niski – tani i dostępny dla wszystkich.

W Łebie nie można się w żadnej mierze nudzić – czas na Łeba Park

Łeba Park to unikatowa w krajowej skali przestrzeń, w której można spotkać dinozaury w ich naturalnych wymiarach. Bez wątpienia prawie każdy marzy o tym, by móc przeżyć prawdziwy "Jurassic Park", a wiele osób zastanawia się co by było, gdyby doszło do ożywienia dinozaurów – a XXI wiek dałby im szansę na drugie życie. Póki co w Parku w Łebie można zobaczyć z czym ludzkość miałaby do czynienia – wątpliwa byłaby możliwość oswojenia tych gadów, a kto wie czy by nie chciały przejąć władzy na planetą zwaną Ziemia. Jednym z najmilszych dinozaurów, bo zastygłych w nowoczesnej masie nadającej im formę, jest wysoki na trzynaście metrów Łebuś Wydmozaurus czyli roślinożerny Brachiosaurus o "figurze żyrafy". Godnym podziwu (i przestrachu) będzie długi na czterdzieści pięć metrów jaszczur wstrząsający ziemią – czyli Sejsmozaur, którego bytność datuje się na 151-156 milionów lat temu. Można sobie jedynie wyobrazić dźwięki wydawane przez te gady – odgłosy stawianych przez nich kroków nie należały na pewno do lekkich.

Najmłodsi mogą wkroczyć w świat dinozaurów poprzez zabawę, która może rozbudzić ich ciekawość względem tych gadów. Mogą na przykład bawić się w małych archeologów, a podczas zabawy dane im będzie wykopanie szkieletu dinozaura. Mogą też piec dinociasteczka, jeździć Dino Kolejką. Jak znudzą się im prehistoryczne zwierzęta, mogą przejść do krainy piratów, w której to kapitan Jack Sparrow ze słynnych "Piratów z Karaibów" stale rekrutuje do swej pirackiej hordy. Można też udać się na poszukiwanie Skarbu Piratów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>