Ełk – piękne miasto na terenie Mazur

Ełk to piękne miasto, zlokalizowane na terenie północno-wschodniej Polski, należące do województwa warmińsko-mazurskiego. Co roku miasto odwiedzane jest przez wielu turystów. Istnieje od XV wieku. Prawa miejskie otrzymał zaledwie 20 lat po założeniu. Na powierzchni 21 kilometrów kwadratowych zamieszkuje prawie 61 tysięcy mieszkańców. Jednak w okresie letnim, na ulicach owego miasta robi się gwarno, a to wszystko za sprawą tłumnie przyjeżdżających tutaj turystów z różnych zakątków Polski oraz świata. Na potrzeby wczasowiczów, stworzono katalog internetowy Meteora, możemy tam znaleźć oferty wszystkich funkcjonujących tutaj hoteli, pensjonatów oraz domków gościnnych. Jest to ogromne ułatwienie dla każdego turysty.

Ełk położony jest na Pojezierzu Ełckim. Niesamowite krajobrazy zachwycą każdą przyjeżdżającą tutaj osobę. W mieście możemy zobaczyć wiele ciekawych zabytków. Jednym z nich jest kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to zarazem najstarszy oraz największy obiekt tego typu w mieście. Został wzniesiony w XIX wieku. Z biegiem lat był wiele razy przebudowywany, jednak zachowano jego neogotycki charakter. Kolejnym ciekawym miejscem, jest zabudowa danego Zamku Krzyżackiego. Dziś można oglądać tutaj jedynie ruiny obiektów, które pochodzą z przełomu XIV i XV wieku. Wybudowany został na wyspie znajdującego się tutaj Jeziora Ełckiego. Tłumnie odwiedzana jest też Wieża Ciśnień, która została wybudowana w latach 90. XIX wieku. Jest to najlepiej zachowany budynek tego typu w Polsce. Obecnie funkcjonuje tam Stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej "Mazury”. Ogromną popularnością wśród turystów cieszy się Park Solidarności, czyli niesamowite miejsce w samym centrum miasta, w którym można odpocząć i rozkoszować się pięknymi, zadbanymi alejkami, zabytkowymi fontannami oraz wypielęgnowanymi roślinami. Niezwykły charakter tego miejsca sprawia, że można odetchnąć tutaj od hałaśliwych ulic. To piękne miasto, które koniecznie trzeba odwiedzić. Duża ilość przyjeżdżających tutaj turystów spowodowała silny rozwój regionu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>