Dla spragnionych nadmorskich wrażeń – Białogóra

Co roku wielu wczasowiczów przyjeżdża nad morze, aby wypoczywać na tutejszych plażach, w otoczeniu wydm, klifów, lasów i torfowisk. Na wybrzeżu powstają coraz to nowsze atrakcje, rozrasta się infrastruktura rekreacyjna i gastronomiczna, a baza noclegowa poszerza się o coraz to nowsze miejsca dla gości. Na tych pięknych terenach nie brak wspaniale położonych kurortów i zacisznych wiosek, takich jak chociażby Białogóra, która leży na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego [tutaj: ➙https://pl.wikipedia.org/wiki/Nadmorski_Park_Krajobrazowy]. Letnicy, którzy przyjeżdżają tu na wczasy, lubią wylegiwać się na pięknej, szerokiej plaży pokrytej drobniutkim, jasnym piaseczkiem, korzystając przy tym z atrakcyjnego kąpieliska. Wokół ciągnie się pas malowniczych wydm, porośniętych ciekawym lasem bażynowym, który oddziela plażę od miejscowości. Pomiędzy wydmami kryją się niezwykłe torfowiska, porośnięte przez rzadkie i cenne gatunki roślin. Również niezliczone gatunki ptactwa, które chętnie rozmnażają się i żerują na tutejszych bagnach, stanowią sporą atrakcję tutejszego ekosystemu.

W kurorcie funkcjonują liczne puby, kawiarenki, restauracje i pizzerie, dzięki którym letnicy mogą się pożywić pysznymi daniami lokalnymi i świeżymi rybami, oferowanymi w okolicznych smażalniach. Nie brak tu również siłowni i klubów fitness, a na plaży organizowane są kursy i zajęcia aerobiku. Połączenie zdrowego jedzenia, aktywności fizycznej oraz świeżego powietrza bogatego w jod znakomicie wpływa na wypoczywających w ośrodku wczasowiczów. Turyści, którzy przyjadą nad morze w grupie lub z liczną rodziną, mogą wspaniale spędzić razem czas, grając wspólnie w siatkówkę lub piłkę nożną na plaży albo zaliczając kurs mini golfa, próbując przy tym szybko i sprawnie wrzucić piłeczkę do dołka. Również tutejsze trasy turystyczne zachęcają do wspólnego zwiedzania okolicy i poznawania lokalnej flory i fauny. Wczasowicze, którzy lubią aktywnie spędzać urlop, chętnie wyruszają na wędrówki piesze lub organizują sobie wyprawy kolarskie po lokalnych ścieżkach rowerowych.

Gościom, którzy spędzają tu noclegi, Białogóra ma wiele do zaoferowania [np. to: ➙http://meteor-turystyka.pl/noclegi,bialogora,0.html]. Wielu przyjezdnych wypoczywa na malowniczej plaży, wzdłuż której rozciąga się pasmo zalesionych wydm lub zwiedza okolicę, korzystając z licznych szlaków turystycznych, prowadzących przez urokliwe zakątki wybrzeża. W samej miejscowości także czekają na nich liczne kluby i restauracje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>