Ciekawostki o Nowym Targu

Nowy Targ to miasto niesamowicie bogate pod względem historycznym jak i turystycznym. Niegdyś będące stolicą Podhala dziś jest jednym z największych miast na terenie województwa. Mieści się we wschodniej części kotliny Orawsko-Nowotarskiej, a dzięki temu znajduje się na przepięknych terenach z mnóstwem atrakcji turystycznych.

Należałoby zacząć od rozsławionego na całą Europę spływu kajakowego imienia Tadeusza Pilarskiego. Świetnie odnajdą się tu także miłośnicy pieszych wycieczek, w ich upodobania idealnie wpisuje się pasmo Gorców ze szczytem Turbaczem. Niedaleko znajduje się także Babia Góra ciesząca się niesamowitą popularnością ze względu na piękne widoki i malownicze szlaki. Na tych obszarach można cieszyć się pięknem aż czterech parków narodowych, bo znajdują się tu: Gorczański Park Narodowy, Tatrzański Park Narodowy, Babiogórski Park Narodowy i Pieniński Park Narodowy. W związku z tym okolice Nowego Targu są też nie lada wyzwaniem dla miłośników wycieczek rowerowych.

Rozbudowana jest tu też baza noclegowa, która przystosowana jest do obsługi wzmożonego ruchu przez cały rok. Znajdziemy tu wiele hoteli, ośrodków wczasowych, pensjonatów czy pokoi gościnnych. By o tym się przekonać, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: „noclegi Nowy Targ”, a pojawi się przed naszymi oczami długa lista miejsc, gdzie możemy dla siebie zarezerwować pokoje.

Na pewno nie znudzi się tu też pasjonat sportów ekstremalnych, takich jak na przykład kolarstwo górskie czy motorowery. W mieście znajdują się znane kluby sportowe specjalizujące się w tych dziedzinach. Mamy też coś dla miłośników sportów wodnych i nie jest to tylko wspomniany już wcześniej spływ kajakowy. Kawałek drogi od miasta leży Jezioro Czorsztyńskie, świetne miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi, a także osób poszukujących spokoju i jedności z naturą. W Nowym Targu nie można się nudzić także w zimę. Oprócz dwóch lokalnych stoków narciarskich, niedaleko jest też do tych bardziej znanych w Bukowinie Tatrzańskiej oraz Białce Tatrzańskiej.

Miasto ma także bogatą historię. Nie brak tu zabytkowych kościołów oraz pomników przypominających o ważnych osobistościach tych terenów. Warto też wspomnieć o zabytkowym ratuszu i rynku, na którym kiedyś odbywały się wielkie jarmarki przyciągające licznych kupców z różnych stron.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>