Ciekawe atrakcje w pobliżu Rusinowa

Gdzie spędzić wakacje? Osobom, które zdecydowały się na pobyt nad morzem, chcielibyśmy polecić Rusinowo. To wieś letniskowa w województwie zachodniopomorskim, która od lat cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony turystów z innych zakątków Polski. Samo Rusinowo to niewielka miejscowość, gdzie możemy odwiedzić zabytkowy kościół oraz wypocząć na plaży. Jednak w pobliżu Rusinowa znajdziemy sporo interesujących atrakcji, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Nie zawsze pogoda nad polskim morzem jest na tyle dobra, aby można było wypoczywać na plaży. Jednak to nie oznacza, że musimy zrezygnować z przyjemności, jaką jest kąpiel w morskiej wodzie.

Osoby, które wybiorą się do Rusinowa, mogą chociażby odwiedzić znajdujący się nie tak daleko Aquapark Panorama Morska w Jarosławcu. W tej chwili ten nowoczesny park wodny jest jedną z największych atrakcji turystycznych w okolicy. Warto od razu zaznaczyć, że park można odwiedzić każdego dnia, także i poza sezonem. To znakomita wiadomość dla wielbicieli zabawy w wodzie. Panorama Morska w Jarosławcu to miejsce, które zachwyci odwiedzających w każdym wieku. To nie wszystko. W Darłówku można z kolei odwiedzić zabytkową latarnię morską. Latarnia ta stojąca u ujścia Wieprzy, została wybudowana jeszcze w XIX wieku. Trzeba jednak przyznać, że pierwotnie latarnia była wyraźnie niższa, dopiero z biegiem lat ją podwyższono. Obecnie wieża latarni w Darłówku jest wysoka na 22 metry. Na jej szczycie funkcjonuje nowoczesny mechanizm, którego zadaniem jest wytyczanie drogi przepływającym statkom. Od czerwca do sierpnia można zwiedzać latarnię. Wieża prezentuje stan z roku 1927 – to wtedy właśnie dokonano ostatnich istotnych remontów budynku. Wielbiciele zabytków architektonicznych mogą w okolicach Rusinowa odwiedzić gotycki zamek książęcy w pobliskim Darłówku. Malowniczy zamek został wybudowany w XIV wieku. W zamku mieszkała księżna Zofia, bardzo ważna postać w historii Pomorza Zachodniego. Warto podkreślić, że zamek w Darłówku to jeden z najlepiej zachowanych obiektów tego typu na Pomorzu Zachodnim.

Niewątpliwie opłaca się zarezerwować noclegi w Rusinowie odpowiednio wcześnie, aby po przyjeździe nie szukać lokum. W tej chwili baza noclegowa w tym miasteczku jest na tyle rozbudowana, że możliwe jest znalezienie komfortowego noclegu w odpowiednim przedziale cenowym bez większych problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>