Chwila wytchnienia w Chałupach

Chałupy to miejscowość położona na terenie województwa pomorskiego. Administracyjnie należy do dużego miasta, jakim jest Władysławowo. Wyjątkowa lokalizacja sprawia, że Chałupy jako jedna z niewielu części wybrzeża z dwóch stron otoczona jest wodą. Z jednej strony to Morze Bałtyckie, a z drugiej Zatoka Pucka.

Chałupy to część dużego kurortu turystycznego. Jest kontynuacją znajdującego się w tej części wybrzeża Władysławowa. Dzięki temu, że mimo wszystko są od niego oddalone o kilka kilometrów, można tu zaznać chwili wytchnienia, nie pchając się w największe tłumy turystów.

Głównym atutem Chałup [https://www.facebook.com/naszechalupy/] jest piękna, dość szeroka plaża, która co roku przyciąga wielu swoich wielbicieli. Można tu cieszyć się kąpielami słonecznymi, a także czuć się bezpiecznie podczas pobytu w wodzie z uwagi na to, że w sezonie plaża jest strzeżona. Niesamowite widoki oraz morskie powietrze są często idealnym miejscem nie tylko na wypoczynek, posiada bowiem też walory lecznice. Duża zawartość jodu w powietrzu powoduje, że nadmorskie klimaty polecane są zwłaszcza dla chorych na astmę.

Baza noclegowa Chałup [meteor-turystyka.pl/noclegi,chalupy,0.html] to przede wszystkim kwatery prywatne, a także pensjonaty oferujące liczne usługi na wysokim poziomie. Domeną są tutaj przystępne ceny oraz duże możliwości dostosowania noclegu do własnych upodobań. Noclegi tutaj są jedną z częściej wybieranych opcji przez osoby oczekujące ciszy, spokoju, komfortowego odpoczynku, a jednocześnie mnóstwa atrakcji dookoła. Tutaj można nacieszyć się prywatnością, by odrobinę dalej we Władysławowie i okolicach zażyć wielu turystycznych rozrywek. Tutejsi gospodarze świetnie znani są ze swej gościnności oraz uprzejmości wobec klientów. Oprócz pokoi często oferują dodatkowe usługi na przykład wyżywienie. Często jest to o wiele bardziej opłacalne niż okoliczne knajpy. Mimo to w okolicy świetnie rozwinęły się liczne punkty usługowe oraz gastronomiczne. Restauracje i bary to sprawdzone miejsca, gdzie codziennie docierają świeże ryby przywiezione przez okolicznych rybaków. Przyrządzane na różne sposoby zachwycą podniebienie niejednego smakosza.

Idąc niedaleko wybrzeża, natknąć się można na stragany, gdzie sprzedawane są przekąski, lody, sprzęt plażowy oraz pamiątki. Sprawia to, że wypoczynek tutaj jest jeszcze bardziej komfortowy. Chałupy to wspaniała alternatywa dla wielkich zatłoczonych kurortów turystycznych. Polecane są dla rodzin z dziećmi oraz osób szukających spokoju i relaksu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>