Alternatywa górska w Karkonoszach

Karkonosze – razem ze swoim przedgórzem, są jednym z najpiękniejszych pasm górskich w Polsce. Zaliczyć można do tego pięknego pasma Rudawy Janowickie razem z Rudawskim Parkiem Krajobrazowym, Góry Kamienne, Wałbrzyskie orz wiele innych pasm. Jeśli wybieramy się w Karkonosze, to jednym z głównych naszych celów podroży zapewne będzie Śnieżka albo Szrenica. Nic w tym dziwnego. Góry te emanują pięknem i majestatem (Śnieżka jest najwynioślejszym szczytem w Polsce). Kiedy chcielibyśmy zdobyć te szczyty, a jednocześnie zobaczyć coś więcej, zawsze będzie się dla nas liczyć baza wypadowa. Miejsce gdzie za całkiem nieduże pieniądze, będziemy mogli zjeść, odpocząć oraz odbywać wycieczki szlakami – Karkonosze, oferują w tym względzie wiele niestandardowych rozwiązań.

Baza noclegowa (noclegi w górach – spis dla Polski), rozciąga się na wiele kilometrów od głównych miejscowości turystycznych, dzięki czemu zasięg naszych wypadów znacząco wzrasta. Przykładem tego może być miasto Kamienna Góra, która leży około 20 kilometrów od Karpacza. Dojazd zajmuje z niej do 20 minut, ponadto leży ona na głównej drodze dojazdowej do Karpacza (więcej informacji) oraz Czech. Dodatkowym atutem jest bliskość wspomnianych wcześniej Rudaw Janowickich, które szczególnie warto odwiedzić jesienią. Jest ona szczególnie piękną porą roku. Dzięki występowaniu drzewostanu liściastego w tych górach, który jest do tego bardzo różnorodny, możemy się delektować koncertem kolorów. Dodatkowo mamy tu Kolorowe Jeziorka, które mogą dostarczyć dodatkowych atrakcji.

Głównym atutem noclegów w Kamiennej Górze jest również cena, która będzie znacznie niższa niż w Karpaczu lub Szklarskiej Porębie. Jest niewielkim miastem, które mało kto zna i dzięki temu, turysta będzie w niej ugoszczony lepiej, niż w dużych miejscowościach podgórskich. Ponadto możliwości noclegów lub pełnego zakwaterowania są szerokie. Od hoteli przez pensjonaty, aż po agroturystykę. Wszędzie spotkamy się z wysokim standardem i gościnnością o wiele większą, niż w skomercjalizowanych ośrodkach turystycznych. Zatem jeśli wybieramy się w Karkonosze, sprawdźmy sobie miasta takie jak Kamienna Góra. Zawsze warto do nich wpadać, głównie dzięki atmosferze, jaka w nich panuje, oraz oczywiście dzięki oszczędności pieniędzy. W miastach takich dba się o klienta szczególnie, ponieważ zdarza się on rzadziej niż w na przykład w Karpaczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>